($100,000 or more)
Anonymous (2)
|
Eugene `37 † and Victoria Baker
|
Victoria (Foley) Baker
|
The Sam J Frankino Foundation
|
Bruce and Deborah Jarosz
|
Pat and Janet O'Brien
|
Sisters of Notre Dame
|
($50,000 to $99,999)
Fairmount Minerals
|
Tim `60 and Margie Lamb
(In loving memory of William `25
and Bernadine `26 Lamb)
|
Estate of Robert S. Malaga `45
|
Janet Poponick `77
|
William T. `41 and Sally Slick
|
($25,00 to $49,999)
Fred and Kathy Bauters
|
Anthony L. Caticchio `54
|
Corinne L. Dodero Foundation
for the Arts and Sciences
|
Ann (Braham `55) Goedecke
|
John and Therese Herubin
|
Mark and Beth Hoersten
|
Richard J. Mott `50
|
The Musca Family
|
Greg and Colleen Sarkisian
|
Ray `53 and Julie Schmidlin
|
Eugene `54 and Barbara Trela
|
($10,000 to $24,999)
The Allega Companies
|
Carmelo `53 and
Geri (Grdina `55) Amato
|
Anonymous (2)
|
Emese (Vathy `69) Blankenship
|
John and
Gordana (Rodin `90) Brkic
|
Andrew Bushman
|
Father James Caddy
|
Joan Carlin & Martin Delahunty
|
David and
Lynne (Gorse `74) Ernes
|
James and Lori Gardner
|
The Kane Foundation
|
Ed and Colleen Kubek
|
Ernie and
Helen (Intihar `72) Lallo
|
Michael and Reggie LaVan
|
The Manning Family
|
Jo Ann (Artress `54) McGreevy
|
William and
Rita (Kirk `69) McKenna
|
The Mullinger Family
Kathryn `84, Brien `12,
Kevin `12, Mark `14
|
Mary Ellen Powers `73 |
Estate of Anthony Pozelnik `31
|
Pat Primozic `79
|
George and Lynda Repchick
|
Wendy Repchick
|
Calvin and Camille Schroeck
|
Deborah (Downing `85) Sheehan
|
Steve and Maria Takacs
|
Bob and Holly Vilsack
|
John and Catharine Zbiegien
|
($5,000 to $9,999)
Anonymous
|
Betty (Hoge `52) Blasse †
|
Cathedral Latin Alumni Assoc.
|
Joseph and Angela DuBois
|
Rev. Mark L. Hollis `63
|
Gerald `46 and
Helen McDonough
|
Dwight and Mary Milko
|
NDCL Alumni Association
|
Michael and Eileen Nieset
|
Sterling `60 and
Lois (Andruscik `61) Parks
|
Randy and Carol Primozic
|
Tom `64 and Mary Jo Rodeno
|
Kevin `67 and Connie Shepard
|
Carol Strater `54
|
Michael Talty and Helen Talty
Charitable Trust
|
Dean and Denice Teeples
|
($1,000 to $4,999)
Anonymous
|
Charles `92 and Rachel Algier
|
Anthony D. Anderson `07
|
Carl and
Kathleen (Mullee `80) Baldassarre
|
Elizabeth Basich `03
|
Tom and Cathy Basista
|
Joseph Beatty `00
|
Greg and Lisa Breier
|
Marty Burke
|
Richard `74 amd Bernadette (Caprez `75) Cavolo
|
Dr. Niki Cochran `92
|
William Connelly `61
|
Corinne L. Dodero Foundation
for the Arts and Sciences
|
Calvin and
Angela (Marton `72) Crego
|
Shannon M. Cruise `05
|
Florence (Hess `33) Druckenbrod †
|
Audrey (Hubeny `52) Dvorak
|
Sean P. Ely `99
|
|
Mario and Susan Fazio
|
Terry and Debbie Feller
|
Suzanne Fitzgerald
|
Dana (Lawrence `94) Forsythe
|
Patrick `59 and Linda Friel
|
Darlene Fritz `67
|
Roger and Katherine Gingerich
|
T.J. `98 and Jill Gliha
|
Jesse Haberman `99
|
Doug and Cathy Hogan
|
Loreto and Jennifer Iafelice
& Family
|
Dorothy Jankowski
|
Matt and Kelly (Kane `93) Keefe
|
Paul and Denise Kobus
|
The Koeth Family
|
Keven `98 and Meghan Krajnak
|
Lisa Krajnak `91
|
The Krill Co., Inc
|
John and Stacy Kresic
|
Andrej and Pamela Lah
|
Matt `02 and Megan Lallo
|
Mary Jo (McEllin `36) Lavelle
|
Frank and Judith LoGerfo
|
John A. Longano `95
|
Mike Longo `06
|
Joseph `93 and Karen Ludick
|
Leo Magee
|
Estate of Ann Magyar
|
William Masley Scholarship
|
Linda (Saranita `77) McHugh
|
Chris `99 and
Kristin (Wanner `01) Mekota
|
Victor and
Denise (Stauffer `78) Nesi
|
Joe `64 and Trish Nista
|
Jennifer (Pasqualone `94)
Patriarca
|
Joe Paulin
|
Mike and Karen Rayl
|
Deborah Rathz, MD PHD `92
|
Christopher J. Robichaud `92
|
Daniel A. Rodeno `75
|
Terry Searles
|
Peter Srsen `00
|
Thomas `63 and
Kathleen (Oster `64) Thieken
|
Mike `97 and
Melissa (Lallo `99) Tighe
|
William and
Sandra (Winter `77) Viau
|
Joseph and Nancy Waler
|
Joseph D. Watrobski `98
|
($500 to $999)
Anonymous
|
Rev. Michael Ausperk `80
|
Milind and Theresa Bhanoo
|
Richard `01 and
Jennifer (Liebenauer `01)
Cavolo
|
Greg and Debbie Consolo
|
Jimmy `01 and Billie DiLella
|
Martin and Therese Fernandes
|
Gavin and Venetia Forbes
|
James `92 and Angela Haas
|
Andrew Katronick `96
|
Frank E. King `52
|
Jack Mezak `99
|
NDA Class of `63
|
Colleen (Dickard `73) Schroeder
|
Adrian Rule IV
|
Frank J. Waldeck `40
|
Steven `92 and Teresa Zienka
|
(Under $499)
Philip R. Adamson `75
|
Anonymous
|
Richard Arceci `63
|
Virginia (Veasey `58) Ausperk
|
Avon Lake City School District
|
George `60 and Kathy Bartelme
|
William Bauza `63
|
Tim and Maryann Bencic
|
Joseph A. Blaszak `70
|
Ron `52 and Sarah Bogolin
|
Carlye (Burwell `85) Bruno
|
Carlye Burwell `85
|
James and Mary Calvey
|
Jessica Carey `95
|
Rachel Chapman `03
|
David Chiappone `68
|
John and Susan Christopher
|
CL Class of `63
|
CL Class of `68
|
Marvin `55 and Lillian Cook
|
Sebastian A. Cook `58
|
Colleen Cooney
|
Randy and Salvina Cumley
|
Kelly Danko `95
|
Frank DePalma `65
|
Frank J. DeRose `55
|
Jason DeSantis `95
|
Michael `51 and Elaine (Santucci `53) DiCillo
|
John L. Dickard `44
|
Frances Dinunzio
|
Frank E. Dobos `50
|
Brian `66 and Connie Donovan
|
Joyce (Zabukovec `79)
Edelman
|
|
Howard J. Erne `66
|
Mary Evans
|
Warren L. Faber `65
|
Steven and Linda Fedor
|
Mr. and Mrs. Daniel Fitzgerald
|
Jack and Lyla Fitzgerald
|
Robert and Joanne Fitzmaurice
|
Thomas J. Forristal `58
|
Mike and Connie Fumich
|
Chris Gaitten
|
John `51 and Mary Lou Garner
|
Gerald `55 and Gloria Gilles
|
Ronald `52 and Donna Gliebe
|
Carl `63 and Gloria Glotz
|
Maria Gordish `95
|
Victor A. Grdina `52
|
Greater Cleveland Wrestling
Officials Association
|
Thomas H. Gudowicz `64
|
Sharon Hengen
|
John W. Hickey `50
|
Clifford C. Hill `47
|
Robert F. Hill `41
|
Dale and Kathleen Hlavin
|
Lewis Hollmeyer
|
Karen Horvath
|
Lisa (Hadesh `93) Jahnke
|
Michael and Mary Johnson
|
John J. Kastelic `58
|
James W. Kipfstuhl `50
|
Kevin Kocsis `02
|
Ronald J. Konopka `63
|
Jerome P. Koziatek `48
|
Kathleen Kristoff `95
|
Ken and Karen Kruse
|
Estate of Margaret Kubu `40
|
Patricia (Kaurich`63) Kuderka
|
Deborah LaRocca
|
Robert LaTourette
|
Frank Loschiavo `65
|
Chris and Claudia Lund
|
Patricia (Hurley `75) Lyons
|
Gene and Carlotta Mack
|
Haley Mesko `05
|
Michael J. McGrath `63
|
Kathleen McNulty
|
John and
Cathi (Perfetto `84) Mezzopera
|
Joseph J, Miklich `62
|
Chelsea Mikula `03
|
Rose (Lembach `76) Montali
|
Michael H. Moore `63
|
Paul and Sabrina Mysyk
|
Douglas Nagy `63
|
NDCL Class of 1993
|
NDCL Class of 1999
|
Peter J. Neroni `51
|
Dolores Nichta `69
|
Erin Noonan `93
|
Notre Dame College of Ohio
|
Robert Ortman `52
|
Melissa Parey
|
Sterling `60 and
Lois (Andruscik `61) Parks
|
John and Kim Pastrick
|
Mr. and Mrs. Thomas Patella
|
Robert and Marcia Pecek
|
James J. Pesek `44
|
Gerard J. Rooney `67
|
Calvin and Mary Sanders
|
John A. Schauer `52
|
Meghan (Harris `93)
Schnakenburg
|
Calvin and Camille Schroeck
|
Barb Schultz
|
Louis A. Shainker`60
|
John A. Siwinski `52
|
Brian and Karen Smith
|
Larry and Colletta Somrack
|
Joseph and Nancy Spicuzza
|
David G. Stainbrook `50
|
Gary and
Kathleen (Catalano `77) Staude
|
G. Albert Stevenson `52
|
Steve Sudyk `74
|
Diana (Zucco `63) Sutphin
|
Dianne (Hueber `63) Talty
|
Thomas G. Taylor `63
|
Margaret Tetelman
|
Michael and Becky Uszak
|
Robert P. Van Bergen `63
|
Mr. and Mrs. Thomas Verdi
|
Richard Volk
|
Maureen Wahl
|
Marisa Warrix
|
Richard Washington
|
John T. Wenzel `65
|
Mary Werling
|
David and Mary White
|
Margie Wilber
|
Karen Willkomm `85
|
Janet (Czekala `65)
Wojciechowski
|
Mary and David Wright
|
Mr. and Mrs. Al Zak
|
Donald F. Zwilling `63
|
|